Intrebari oficiale drpciv

Majoritatea ne intreaba "Pe Scoala Rutiera sunt aceleasi intrebari ca la DRPCIV?"

Am sa va raspund la aceasta intrebare demonstrandu-va ca pe www.scoalarutiera.ro sunt aceleasi intrebari ca la examenul oficial de la DRPCIV. Pentru a va demonstra acest lucru am realizat acest video in care am sa intru pe www.drpciv.ro adica pe siteul oficial al politiei (ATENTIE! site-urile derivate din DRPCIV nu sunt cele oficiale) si am sa copiez toate intrebarile dintr-un chestionar si am sa le caut pe Scoala Rutiera pentru a va face sa aveti incredere ca aceste chestionare drpciv sunt cele oficiale de la examenul de la politie. La finalul acestui video de mai jos va veti intarii increderea in Scoala Rutiera si va veti convinge ca avem chestionare drpciv oficiale.

Mai mult de atat, aceste chestionare drpciv de pe Scoala Rutiera sunt explicate audio video prin animatii 3D. De ce aveti nevoie de aceste explicatii video? Pentru ca astfel veti invata mult mai repede si mai eficient, va veti da seama unde si de ce gresiti si intr-un final veti ajunge un sofer responsabil si educat. Intrati AICI pentru a vedea diferentele dintre DRPCIV si Scoala Rutiera.

 

De ce este mai bun scoalarutiera.ro decat drpciv.ro?

 • Ofera o cale de invatare eficienta (nu doar chestionare auto) trecand prin cei 4 pasi de invatare esti pregatit 100% sa iei permisul din prima incercare.

 • Ai legislatia rutiera actualizata dar si un curs de legislatie simplificat, pe intelesul tuturor.

 • Ai toate indicatoarele si marcajele rutiere explicate amanuntit (acestea au un rol foarte important in tot cea ce inseamna circulatia rutiera)

 • Ai un mediu de invatare explicat audio video in care treci prin toate intrebarile de la examenul oficial DRPCIV. Aceste intrebari sunt cele de pe www.drpciv.ro si sunt explicate audio video.

 • Ai posibilitatea sa iti testezi cunostintele acumulate, vei face asta in pasul 4 - Examinare online conform DRPCIV, unde gasesti chestionare auto identice cu cele de la examenul oficial de la politie dar cu cateva inbunatatiri pentru a fi mult mai eficient.

 • Chestionarele auto nu se opresc dupa 5 intrebari gresite si nici dupa cele 30 de minute, ele continua pana la final unde iti va arata la cate intrebari ai gresit si la cate ai raspuns corect.

 • La finalul fiecarui chestionar iti va afisa toate intrebarile la care ai raspuns gresit si explicatiile video ale acestor intrebari ca sa iti poti da seama unde si de ce ai gresit. Astfel vei acoperii din mers golurile pe care nu le-ai umplut dealungul celor 4 pasi de invatare.

 • Site-ul functioneaza pe toate browserele, recomandate fiind: Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari si Microsoft Internet Explorer.

 • Functioneaza pe toate dispozitivele: desktop pc, laptop, tablete si smartphone. Are un design care se adapteaza in functie de dimensiune ecranului dispozitivului. Pe tablete si smatrphone, indiferent de tipul si sistemul de operere al acestora, siteul va arata exact ca o aplicatie mobila. Diferenta dintre o aplicatie si acest site este ca pe scoalarutiera.ro veti avea nevoie de conexiune la internet. Dar acesta consuma foarte putin.

 • Ai si explicatie text, in caz ca nu poti viziona explicatia video din cauza conexiunii lente la internet.

 • La fiecare intrebare exista si un articol de referinta din legislatia in vigoere, acesta vine sa argumenteze explicatia video sau text.

 • Gasiti sfaturi utile pentru soferii incepatori. Acestea sunt sfaturi simple dar va vor ajuta la inceput, deoarece nimeni nu s-a nascut invatat, toate se invata in timp, dar cu un asemea ajutor se invata mult mai bine si mai usor.

 • Va puteti cauta o scoala de soferi sau un instructor autorizat din judetul sau orasul in care locuiti, chiar aici pe scoalarutiera.ro

 • Nu are probleme de conexiune, functioneaza bine si constant.

 • Poti discuta cu ceilalti utilizatori ai site-ului prin comentarii facebook. si alte cateva facilitati.


Intră în contul tău!