Pasul 3 - Mediu de învățare » GENERAL (toate întrebările) Categoria E (BE, CE, DE, C1E, D1E)

% din tot PASUL 3 (0 din 68)
Mediu de învățare GENERAL (toate întrebările) Categoria E (BE, CE, DE, C1E, D1E)
Întrebarea 55 din 68

Cum vei proceda atunci când conduci un autovehicul care tractează o remorcă, la trecerea pe lângă un grup de elevi ce se deplasează în aceeaşi direcţie, pe drumul naţional dintr-o localitate rurală?

A depăşeşti grupul, semnalizând cu luminile de întâlnire;
B preventiv, reduci viteza şi ocoleşti cu prudenţă grupul;
C foloseşti avertizorul sonor, pentru a îndepărta elevii de pe partea carosabilă.
Te întrebi dacă avem aceleași întrebări ca la examenul oficial ??? DA, avem aceleași întrebări. Vezi în acest VIDEO -->> Da, avem întrebările de la DRPCIV

2 Comentarii Lasă un comentariu

Lasă un comentariu

Pentru a putea lăsa un comentariu, trebuie să fii logat! Mergi la pagina de autentificare sau creare cont

Materialele prezentate pe această aplicație web/mobile fac obiectul drepturilor de autor și sunt protejate prin lege. Este permisă folosirea acestora doar în scop educațional personal. Pentru folosirea acestor materiale în alt scop decât cel educațional personal vă rugăm să ne contactați.