Despre Școala Rutieră

Despre Școala Rutieră
Scoala Rutiera Chestionare auto DRPCIV explicate audio video este un website educational ce ofera utilizatorilor sai toate elementele de care acestia au nevoie pentru promovarea examenului teoretic in vederea obtinerii permisului de conducere, indiferent de categoria pentru care acestia solicita permis de conducere.

Pe langa cursuri de legislatie si indicatioare rutiere explicate, scoalarutiera.ro va ofera si ceea ce majoritatea celor ce dau de permis cauta si anume chestionare auto. Toate intrebarile din chestionarele noastre sunt cele de la examenul oficial de la politie, (atentie mare, chestionarele din carti nu sunt aceleasi ca cele de la politie). Dar mai mult de atat, scoalarutiera.ro va ofera explicatii audio video la aceste chestionare auto, astfel utilizatorilor le este mult mai usor sa invete atunci cand nu stiu raspunsul la intrebare sau sa isi dea seama unde au gresit atunci cand raspund gresit la intrebare. Serviciile mai sus metionate sunt oferite gratuit orcarui utilizator care ne viziteaza siteul www.scoalarutiera.ro.

Uneori si noi ne intrebam cum a luat nastere aceasta idee, iar raspunsul la aceasta intrebare este cat se poate de simplu. Unuia dintre noi ii place ideea de a incerca sa schimbe ceva in tot ceea ce inseamna circulatia rutiera, celalalt este destul de atras de domeniul media, mai exact de animatia grafica tridimensionala si bine inteles cel de-al trei-lea a venit in sprijinul celor doi de mai sus investind pe partea financiara. Bineinteles ca ne gandim cu totii sa scoatem si ceva profit, dar asta nu este pe primul loc acum, deoarece pe primul loc in acest moment este sa ducem la capat acest proiect, pentru ca avem idei destul de marete cand vine vorba de scoalarutiera.ro. Speram sa reusim sa facem din acesa un proiect la nivel national in care sa se implice mai toate scolile de soferi si instructorii autorizati. Mai este mult pana acolo dar suntem destul de increzatori si o sa depunem tot efortul de care este nevoie, o sa investim tot ce putem ca acest proiect sa fie unul de succes.

Suntem deschisi la idei, critici, reclamatii si sugestii asa ca asteptam sa ne scrieti la office@scoalarutiera.ro

2 Comentarii Lasă un comentariu

cristian.reby@yahoo.com
cristian.reby@yahoo.com 16.05.2017 22:53
foarte frumos site,multumim echipei
Admin DRPCIV
Admin DRPCIV 17.05.2017 17:07
Cu placere!

O noutate pe site este cursul de legislatie 2017 explicat Audio-VIDEO 3D. Acesta se gaseste in Pasul 1!

Lasă un comentariu

© 2017 All rights reserved.