VIDEO - Propunere legislativă de mărire a limitei maxime de viteză în localități de la 50 de km/h la 60 Km/h.

VIDEO - Propunere legislativă de mărire a limitei maxime de viteză în localități de la 50 de km/h la 60 Km/h.

Un deputat PSD a depus la Senat o inițiativă legislativă prin care vrea să modifice viteza maximă de circulație pe drumurile naționale, în interiorul localităților, de la 50 de km/h la 60 de km/h, exceptând orașele și municipiile. Vezi VIDEO mai jos!

Reglementarea ar reduce „semnificativ” timpul de transport al mărfurilor, astfel că ar ajuta transportatorii și investitorii, mai spune el.

Pentru restul participanților la trafic, persoane fizice, reducerea timpilor petrecuții la volan, va avea ca urmare reducerea oboselii și, ca urmare, o probabilitate mai mică de producere a unor evenimente în trafic”, spune deputatul.

Voi ce părere aveți, ar fi de ajutor o asemenea modificare?

67 Comentarii Lasă un comentariu

Lasă un comentariu

Pentru a putea lăsa un comentariu, trebuie să fii logat! Mergi la pagina de autentificare sau creare cont

© Copyright Școala Rutieră 2024. Toate drepturile rezervate.