Despre Școala Rutieră

Despre Școala Rutieră
Scoala Rutiera Chestionare auto DRPCIV explicate audio video este un website educational ce ofera utilizatorilor sai toate elementele de care acestia au nevoie pentru promovarea examenului teoretic in vederea obtinerii permisului de conducere, indiferent de categoria pentru care acestia solicita permis de conducere.

Pe langa cursuri de legislatie si indicatioare rutiere explicate, scoalarutiera.ro va ofera si ceea ce majoritatea celor ce dau de permis cauta si anume chestionare auto. Toate intrebarile din chestionarele noastre sunt cele de la examenul oficial de la politie, (atentie mare, chestionarele din carti nu sunt aceleasi ca cele de la politie). Dar mai mult de atat, scoalarutiera.ro va ofera explicatii audio video la aceste chestionare auto, astfel utilizatorilor le este mult mai usor sa invete atunci cand nu stiu raspunsul la intrebare sau sa isi dea seama unde au gresit atunci cand raspund gresit la intrebare. Serviciile mai sus metionate sunt oferite gratuit orcarui utilizator care ne viziteaza siteul www.scoalarutiera.ro.

Uneori si noi ne intrebam cum a luat nastere aceasta idee, iar raspunsul la aceasta intrebare este cat se poate de simplu. Unuia dintre noi ii place ideea de a incerca sa schimbe ceva in tot ceea ce inseamna circulatia rutiera, celalalt este destul de atras de domeniul media, mai exact de animatia grafica tridimensionala si bine inteles cel de-al trei-lea a venit in sprijinul celor doi de mai sus investind pe partea financiara. Bineinteles ca ne gandim cu totii sa scoatem si ceva profit, dar asta nu este pe primul loc acum, deoarece pe primul loc in acest moment este sa ducem la capat acest proiect, pentru ca avem idei destul de marete cand vine vorba de scoalarutiera.ro. Speram sa reusim sa facem din acesa un proiect la nivel national in care sa se implice mai toate scolile de soferi si instructorii autorizati. Mai este mult pana acolo dar suntem destul de increzatori si o sa depunem tot efortul de care este nevoie, o sa investim tot ce putem ca acest proiect sa fie unul de succes.

Suntem deschisi la idei, critici, reclamatii si sugestii asa ca asteptam sa ne scrieti la office@scoalarutiera.ro

21 Comentarii Lasă un comentariu

Admin Școala Rutieră
Admin Școala Rutieră 17.11.2021 13:15

Semn ----------------------------------------------------


Davi Luissa
Davi Luissa 19.10.2021 10:36
Mulțumesc mult ! Scoala rutiera! Recomand cu încredere ! 19.10.2021. 24/26 . În Arad !!!
Felicitări pentru acesta aplicație!!
Admin DRPCIV
Admin DRPCIV 19.10.2021 15:21

Ne bucuram ca putem sa va ajutam.


Adriana adriana
Adriana adriana 15.04.2021 19:25
Bună ziua îmi puteți da ceva sfaturi ca nu mai știu ce sa fac am dat a 3 ora și tot nu iau acasă fac 24/25 și la sala tot nu iau pic cu 19,20,21 numai asa
Admin DRPCIV
Admin DRPCIV 16.04.2021 15:07

Du-te la sala atunci cand ai facut toate cele 45 de chestionare cu 25-26 de puncte fiecare, repeta chestionarele la care ai mai putin de 25 de puncte si in caz ca nu ai facut inca mediul de invatare, ar fi bine sa il faci.In plus in mediul de invatare mai sunt intrebari pe care nu le gasesti in chestionare.


Lucian Niculae
Lucian Niculae 24.10.2019 07:02
Admis 26/26 București, sunteți cei mai buni.
Admin Școala Rutieră
Admin Școala Rutieră 24.10.2019 09:52

Cu plăcere! Ne bucurăm că vă putem ajuta. Felicitări pentru reușită si bafta pe viitor!


maidenros7@yahoo.com
maidenros7@yahoo.com 27.09.2018 10:06
Buna ziua, Mai am putin si voi termina Cursul de legislatie de pe Scoalarutiera.ro, voi face desigur si partea de Indicatoare si marcaje dar atunci cand incerc sa intru pe Mediu de Invatare pt categoria B, nu reusesc sa intru (am incercat Firefox, Chrome, Internet Explorer). Este o defectiune a website-ului temporara sau acesta nu permite accesarea Mediului de Invatare decat dupa terminarea completa a Cursului de Legislatie si a Pasului 2 (Indicatoare si Marcaje)?
Va multumesc!
Ps: Cursul este foarte bine facut, explicatiile foarte usor de inteles!
Admin Școala Rutieră
Admin Școala Rutieră 27.09.2018 10:14

Buna ziua. Accesul la mediul de invatare nu este limitat in niciun fel iar defectiuni nu stim sa avem si nu a mai raportat nimeni.Incearca sa intri direct din acest link - Click aici!Sau de aici - Click aici!Asteptam un raspuns. In caz ca tot nu merge, poate reusesti sa ne faci o poza la eroare si sa o trimiti pe pagina noastra de facebook prin messenger.


maidenros7@yahoo.com
maidenros7@yahoo.com 27.09.2018 10:42
Va multumesc mult pentru raspuns! Merge sa accesez daca apas pe link-urile data de dvs.!
O zi frumoasa!
Admin Școala Rutieră
Admin Școala Rutieră 27.09.2018 11:05

Cu placere! Ne bucurăm că vă putem ajuta.


Elena Mihai
Elena Mihai 29.08.2018 15:23
Imi puteti spune, va rog, daca este posibil sa fac programare pentru examenul pactic auto online?
Multumesc anticipat
Admin Școala Rutieră
Admin Școala Rutieră 24.10.2019 09:53

Programarea o faci la chiseu, unde vei ajunge si iti vei depune dosarul pentru examinare. Deci, programarea se face ca sa nu mai stai la coada la ghiseu.


Marinescu Andrei
Marinescu Andrei 18.08.2018 18:36
Acestr intrebari sunt de la examenul official??Multumesc!!!
Admin Școala Rutieră
Admin Școala Rutieră 18.08.2018 19:04

Da, sunt fix aceleasi intrebari ca la exameul oficial.Toate întrebările care îți pot cădea la sală se găsesc aici pe Școala Rutieră, în pasul 3 "Mediu de învățare".În cele 45 de chestionare se găsesc toate întrebările din Mediul de învâțare, dar fără câteva întrebări. Acestea câteva întrebări au fost adăugate de c*rând la examenul DRPCIV și le vei găsi doar în Mediul de învățare, de aceea este necesar să faci și Mediul de învățare.


danel sefu
danel sefu 12.10.2020 17:02
catecorie b
Alistar Constantin
Alistar Constantin 20.02.2018 17:28
Remarc profesinalismul de care dați dovadă și aș întreba cum pot fi sprijinit pentru finalizarea demersului pe cale l-am făcut în vedere deschiderii unei mici școli ptr. categ. B. Am obținut aprobările de finanțare prin programul StartUp Națion și aș dori consultanță în ceea ce privește amenajarea și dotarea materială, la standardele necesare, a acestei școli. Vă mulțumesc și vă doresc succes în continuare. Sunt deschis unui parteneriat cu echipa dvs.
Admin Școala Rutieră
Admin Școala Rutieră 22.02.2018 11:40

Felicitari pentru initiativa!Din pacate, nu suntem in masura sa va oferim consultanta pentru nevoile dvs..In cazul in care, pe viitor, vedem un posibil parteneriat sau va vom putea oferii solutii pentru afacerea dvs.,o sa va scriem.Multumim pemtru intelegere!


Voicu Cosmin Daniel
Voicu Cosmin Daniel 19.02.2018 13:22
Bună
cristian.reby@yahoo.com
cristian.reby@yahoo.com 16.05.2017 22:53
foarte frumos site,multumim echipei
Admin DRPCIV
Admin DRPCIV 17.05.2017 17:07
Cu placere!

O noutate pe site este cursul de legislatie 2017 explicat Audio-VIDEO 3D. Acesta se gaseste in Pasul 1!

Lasă un comentariu

© 2021 All rights reserved.

Îți recomandăm să îți creezi un cont! Este gratuit!

De ce sa îți creezi cont? Vei beneficia de toate funcțiile acestui site, cum ar fi:

Pentru a crea un cont nou ↓

Pentru a crea un cont nou cu facebook ↓

Login cu Facebook

Dacă ai deja un cont, conectează-te aici ↓